הבלוג

המותחן הנורדי הטוב ביותר של השנה עכשיו בעברית

טובה אלסטרדאל

"אנחנו יודעים שאתה זוכר", ספרה החדש של טובה אלסטרדאל, הוכתר למותחן הטוב ביותר של השנה בכל המדינות הנורדיות, לאחר שזכה בפרס האקדמיה בשוודיה.

טובה אלסטרדאל זכתה בימים האחרונים בפרס "מפתח הזכוכית" היוקרתי, המוענק למותחן הנורדי הטוב ביותר של השנה עבור ספרה "אנחנו יודעים שאתה זוכר". הספר יראה אור בעברית באמצע פברואר 2022 וזמין כבר עכשיו לרכישה באתר במכירה מוקדמת ובמחיר מיוחד – 59 שקלים במקום 98 שקלים.

בנימוקי ועדת הפרס נכתב: "טובה אלסטרדאל כתבה רומן שיבה הביתה קלאסי, עם תיאורים נפלאים של הנוף הכפרי של מחוז אונגרמלד, הקהילות הקטנות והאנשים שעדיין מתגוררים שם. היא מתארת באופן מעורר הערצה איך ניתן לחזק את דמותו של אדם אחד באמצעות פעולה אחת. ספר נפלא".

פרס "מפתח הזכוכית" הוקם על ידי סופרי הפשע של סקנדינביה ב 1992 ונחשב לפרס החשוב ביותר עבור מחברי ספרי המתח במדינות הנורדיות. מותחן אחד מכל אחת מהמדינות הנורדיות – שוודיה, נורווגיה, פינלנד, דנמרק ואיסלנד – מרכיב את רשימת המועמדים ומתוכם מוכתר הזוכה בפרס היוקרתי. הזוכה הראשון בפרס היה סופר הפשע האגדי הנינג מנקל.

זו הזכייה השנייה של "אנחנו יודעים שאתה זוכר" בפרס יוקרתי, לאחר שקיבל את פרס האקדמיה בשוודיה למותחן הטובה ביותר של השנה. זו הזכייה השנייה של טובה אלסטרדאל בפרס היוקרתי ביותר בשוודיה, לאחר שבשנת 2014 זכה בתואר ספרה "תני לי לאחוז בידך".

"אנחנו יודעים שאתה זוכר", שכאמור ייצא לאור בישראל במהלך פברואר 2022, הוא ספרה החמישי של טובה אלסטרדאל שרואה אור בעברית ב"סלע ספרים". קדמו לו "הנשים שעל החוף", "אל תסתובבי לאחור", "תני לי לאחוז בידך" ו"מנהרות של שתיקה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.