אודות סלע ספרים

הסיפור שלנו

הסיפור של “סלע ספרים” מתחיל בפברואר 2008, ו”האשמה” שהסיפור הזה בכלל בא לעולם נעוצה בלא מעט הוצאות לאור אחרות הפועלות בישראל שדחו בזו אחר זו את כתב היד שנשא את השם “נגמר העוף (אבל גם הקוסקוס טעים)” – ולא, זה לא היה ספר בישול והוא לא כלל מתכונים.

ובהיעדר הוצאה לאור שתפרוש עליו את חסותה, המחבר זיו כהן – שהאמין מאוד בכתב היד הזה – הקים לעצמו הוצאה לאור אשר בה אף אחד לא יגיד לו לא. ההוצאה, אגב, הייתה אמורה להיסגר מיד אחרי שהספר ייצא לאור כי אפילו התחזיות האופטימיות לא דיברו על כך שהוא ימכור את כל המהדורה הראשונה – אלפיים עותקים. הדיבור היה על עשירית מהכמות ועוד ספר שמעלה אבק במחסן כלשהו בפתח תקווה.

“נגמר העוף (אבל גם הקוסקוס טעים)” לעג לתחזיות, נמכר ביותר משישים אלף עותקים, ובעקבותיו יצאו שלושה ספרי המשך שגם להם היו שמות מוזרים לא פחות וגם הם כללו מאכלים – ולא, גם הם לא היו ספרי בישול וגם בהם לא היו מתכונים.

ואם נדמה לכם שזיו כהן הוא הסופר היחיד ב”סלע ספרים” – אז זהו, שלא! שני הספרים הראשונים של יובל אברמוביץ’ ראו אור אצלנו, וגם ספר הילדים הראשון של נעם חורב. היום – שניהם – מו”לים עצמאיים. המותחן השוודי הנמכר ביותר בישראל בכל הזמנים –  “שלוש שניות” – יצא ב”סלע ספרים”, וכמוהו כל ספריהם של אנדרס רוסלנד וביורג הלסטרום. וגם ספריהם של טובה אלסטרדאל וכריס פאבונה ומייקל קוריטה ושרה ב. אלפגרין והרשימה עוד ארוכה. מרביתם, אגב, כיכבו ברשימות רבי המכר בישראל.

“סלע ספרים” מוציאה לאור פרוזה מקור, מותחנים, רומנים היסטורים וקומדיות רוומנטיות. לפעמים היא גם חוטאת בז’אנרים נוספים, כשהמו”ל הנמרץ שלנו לא מצליח להתאפק ויוצא מגבולות הגזרה שהגדיר לעצמו.

ולא, אין לנו עדיין בקטלוג ספר בישול.

נגמר העוף אבל גם הקוסקוס טעים