הבלוג

לראשונה בעברית: ספר ילדים על ילדה טרנסית

לראשונה בעברית: ספר ילדים על ילדה טרנסית

לרגל יום הנראות הטרנסג'נדרי הושק בישראל הספר אני ג'אז, שכתבו ג'סיקה הרתל וג'אז ג'נינג'ס

לרגל יום הנראות הטרנסג'נדרי שנועד לחגוג את המגוון המגדרי ואת הישגיה של הקהילה הטרנסג'נדרית תוך העלאת המודעות לפערים שנותרו להשגת צדק ושוויון עבור א.נשים על הקשת הטרנסית, הושק הערב בישראל ספרן של ג'סיקה הרתל וג'אז ג'נינג'ס "אני ג'אז". הספר ראה אור בעברית בעקבות שיתוף פעולה בין האגודה למען הלהט"ב, פרויקט גילה להעצמה טרנסית וארגון חושן – הפועלים למען זכויות הקהילה הטרנסג'נדרית ולהובלת שינוי ביחס הציבור הישראלי לאנשים על הקשת הטרנסג'נדרית. הספר יצא לאור בהוצאת סלע ספרים. הספר הושק במטרה לפתוח פתח לדיון חינוכי שירחיב את המגוון המגדרי אליו נחשפים ילדים, הורים ואנשי חינוך.

אני ג'אז מספר את סיפורה של ילדה טרנסית באופן פשוט ובהיר שכולם יאהבו – ילדים, הורים ומורים – והוא מבוסס על חייה האמיתיים של ג'אז ג'נינג'ס שהפכה לדוברת של ילדים וילדות טרנסים בכל רחבי העולם. הוצאת הספר בעברית נועדה לשבור את החומות ולהוביל לשינוי חברתי הכולל בתוכו סובלנות למגוון מגדרים.

שר הבריאות ניצן הורביץ, אשר נאלץ ברגע האחרון לבטל את השתתפותו באירוע ההשקה, לנוכח המצב הביטחוני, שלח ברכה מצולמת שבה אמר, "ספר ילדים ראשון עם גיבורה טרנסית זה עוד ציון דרך חשוב בדרך הארוכה והמסובכת שאנחנו עושים לקבלה לסובלנות ולשיוויון. אני בדרך לקנות את העותק הראשון".

בברכה מצולמת ששלחה הסופרת ג'סיקה הרתל היא אמרה, "ספרנים ינסו לשים את הספר שלנו במדור אתגרי הורות או מדור צרכים מיוחדים בספרייה. אבל הם לא מבינים שלא כתבתי את הספר הזה רק לילדים טרנסים אלא לכל הילדים. התלמוד מלמד אותנו שמי שמציל נפש אחת, זה כמו להציל את העולם כולו. כל ילד/ה טרנסג'נדר/ית הם מתנה יקרת ערך, ואני שולחת לכם/ן חיבוק ענק".

רן שלהבי, מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב: "כל ילד וילדה ראויים להרגיש שייכים, בטוחים ואהובים בדיוק כמו שהם והן בכל מקום, החל מהמשפחה ועד למורים ולחברים. הדרך לשם מתחילה קודם כל בחינוך לסובלנות. אנחנו מקווים ומקוות שהספר יאפשר לשבור חומות, להסיר סטיגמות וליצור ביחד חברה סובלנית ומכילה יותר כלפי הקשת הטרנסית וכלפי כל אחד ואחת. לראות את הספר הזה על הבמות בכל חנויות סטימצקי וצומת ספרים זה צעד נוסף קדימה״.

בר אווסקר יצחק, מנכ"לית 'פרויקט גילה להעצמה טרנסית, הוסיפה: "פרסום ספר הילדים אני גאז' בעברית נועד לתת לילדים וא.נשים מגווני מגדר מקום ומסר ישיר: אתם כאן, אנחנו רואים אתכם, ונעשה הכל כדי שבשנה הבאה תרגישו רצויים ובטוחים יותר".

מור נהרי, מנכ"לית חוש"ן: "אין גיל צעיר מידי להתחיל חינוך לסובלנות. הספר מיועד לילדים וילדות בכדי שידעו שהם לא לבד בעולם, להורים שידעו איך הילדים מרגישים ומה הם חווים ולכל אנשי ונשות החינוך שרוצים לגרום לעולם להיות בטוח יותר עבור הדור הצעיר. זאת זכות בשבילנו להיות חלק מהובלת התהליך הזה ולהמשיך לייצר מרחבים בטוחים לילדים ונוער בכל גיל ובכל מקום".

את אירוע ההשקה אירחה חברת מיקרוסופט במרכז הפיתוח של החברה במידטאון תל אביב. קובי מימון ראש GLEAM (גלים), קבוצת העובדים הלהט"בים של מיקרוסופט, אמר למשתתפי האירוע: "העצמה והכלה של כל המגדרים והמגזרים באוכלוסייה והקהילה הטרנסית בפרט הם ערכים מרכזיים במיקרוסופט. בין אם זה בעזרה לגופים חיצוניים כמו האגודה למען הלהט"ב, ובין אם בתוך מיקרוסופט – אנחנו פועלים מתוך אמונה והכרה שגיוון אנושי הוא לא רק ערך מוסרי אלא גם צורך עסקי. קבוצות עבודה מגוונות הן המפתח שלנו להצלחה כחברה".

לרכישת הספר אני ג'אז, לחצו כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.